Praca nie musi być nudna ! Najdziwniejsze i najzabawniejsze historie z rynku pracy - wyszukuje redakcja GazetaPraca.pl
Kategorie: Wszystkie | Ogólne | W Polsce | Za granicami
RSS

Za granicami

wtorek, 28 grudnia 2010
Poczta w Szwecji (Posten Norden) jako pierwszy duży pracodawca w Skandynawii od grudnia gwarantuje pracownikom zwrot części kosztów zabiegu zapłodnienia in vitro. Ten rodzaj opieki socjalnej ma podnieść atrakcyjność pracy w pocztowej spółce.
poniedziałek, 06 grudnia 2010
W Kanadzie wiele się mówi o konieczności poprawy warunków życia mieszkańców rezerwatów. Szokiem były więc dane Canadian Taxpayers Federation o tym, że niektórzy wodzowie zarabiają więcej niż premier.
środa, 17 listopada 2010
Sieć McDonald's musi zapłacić byłemu menadżerowi 17,5 tysiąca dolarów odszkodowania - ogłosił sąd w Porto Alegre. Mężczyzna, która chce pozostać anonimowy, zarządzał lokalną restauracją przez 12 lat i w tym czasie przytył 30 kilogramów.
czwartek, 04 listopada 2010
Na czele największej we Włoszech lewicowej centrali związkowej CGIL stanęła po raz pierwszy kobieta, Susanna Camusso. Jej wybór przez zarząd centrali uznano za kolejne osiągnięcie na drodze kobiet do najwyższych stanowisk w życiu społecznym kraju.
środa, 03 listopada 2010
Japoński oddział sieci pizzerii Domino's szuka pracownika. Kandydat na dostawcę pizzy musi mieć powyżej 18 lat i to w zasadzie jedyny wymóg formalny. Firma za godzinę pracy oferuje 2 500 000 jenów czyli... około 88 tysięcy zł.
W Czechach przyznano we wtorek nagrody za urzędniczy absurd roku. Największym nonsensem okazała się konieczność zapewnienia urzędowi dokumentów dostępnych bez ograniczeń w internecie. O przyznaniu tegorocznej antynagrody decydowała grupa ponad trzech tysięcy czeskich przedsiębiorców. Decyzję ogłoszono w Pradze na Placu Wacława.
poniedziałek, 18 października 2010
Boss milioner z sycylijskiej mafii pobierał co miesiąc zasiłek dla bezrobotnych w wysokości 700 euro - ujawnił w niedzielę dziennik "Corriere della Sera". Mafioso otrzymywał pieniądze również wtedy, kiedy trafił do aresztu.
poniedziałek, 11 października 2010
Muzeum Nauki i Techniki (Museum of Science and Industry) w Chicago znalazło już sublokatora, który w ramach eksperymentu będzie przez 30 dni mieszkał w przestronnym budynku.