Praca nie musi być nudna ! Najdziwniejsze i najzabawniejsze historie z rynku pracy - wyszukuje redakcja GazetaPraca.pl
Kategorie: Wszystkie | Ogólne | W Polsce | Za granicami
RSS

Ogólne

środa, 18 stycznia 2012
Czy wchodząc w nowe środowisko w miejscu pracy lepiej być rzutkim i głośnym, czy raczej spokojnie obserwować zachowanie kolegów i panujące obyczaje? Kilka rad na udany start.
czwartek, 05 stycznia 2012
Rotacyjny system pracy obejmujący co najmniej trzy nocne zmiany w miesiącu może przyczyniać się do zwiększenia masy ciała i ryzyka rozwoju cukrzycy typu 2 u kobiet - przestrzegają naukowcy, których badania ukazały się w piśmie "PLoS Medicine".
czwartek, 29 grudnia 2011
Noworoczne spotkania w gronie kolegów z pracy są zawsze czymś wyjątkowym. Jednak nawet w luźnej atmosferze obowiązują reguły, których w imię własnej kariery lepiej przestrzegać.
piątek, 23 grudnia 2011
Umiejętne korzystanie z mediów społecznościowych to - jak przekonują specjaliści - ważny element budowania wizerunku firmy. Chętnie korzystają z nich także pracownicy. Niestety niektórzy robiąc to niewłaściwie, stawiają na szali renomę firmy i własną karierę.
wtorek, 20 grudnia 2011
Technika od zarania wykorzystuje prawa natury. Podobnie zaczyna postępować współczesna ekonomia wprowadzając „menedżment ewolucyjny”, opierający się na odkryciach Charlsa Darwina.
czwartek, 15 grudnia 2011
Nastał okres przygotowań podarunków biznesowych. Co ciekawe, jak wynika z ankiety przeprowadzonej wśród managerów, nie są oni zainteresowani tradycyjnymi, luksusowymi prezentami świątecznymi. Co w takim razie chcieliby pod choinkę?
czwartek, 08 grudnia 2011
Na temat dobrego samopoczucia w pracy napisano już tomy poradników. Ale nie przeprowadzono jeszcze szkolenia online. Na ten pomysł wpadł jeden z niemieckich portali pracy www.stellenanzeige.de.
Większość z nas nie znosi jazdy metrem; męczące, klaustrofobiczne, nudne. Większość z nas nie przepada również za swoją pracą - marnie płatna, monotonna, często poniżej naszych kwalifikacji. Jerzy Pawłowski nie należy do większości.
czwartek, 01 grudnia 2011
Według badań OBOP, zdecydowana większość Polaków cierpi ze względu na zbyt wysoki poziom stresu w ich życiu. Skarżyło się na to aż 85 proc. respondentów. Zaledwie 15 proc. twierdziło, że nie są przesadnie zestresowani i na ogół były to osoby po 50. roku życia, emeryci lub renciści już nieaktywni na rynku pracy. Pośród osób aktywnych zawodowo zestresowani byli niemal wszyscy, bo to właśnie praca i kłopoty z nią związane są głównymi przyczynami powstawania stresu.
czwartek, 24 listopada 2011
Zastanawialiście się kiedyś, czy większość ludzi jest zadowolonych ze swojej pracy? My znamy już odpowiedź i śpieszymy wam o tym donieść.
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 25