Praca nie musi być nudna ! Najdziwniejsze i najzabawniejsze historie z rynku pracy - wyszukuje redakcja GazetaPraca.pl
Kategorie: Wszystkie | Ogólne | W Polsce | Za granicami
RSS
sobota, 22 stycznia 2011
Brazylia odnotowała na koniec roku najniższe w swych dziejach bezrobocie: spadło ono do 5,7 proc, a w niektórych sektorach gospodarki, zwłaszcza w budownictwie, odczuwa się niedobór pracowników; jeszcze w czerwcu 2010 r. wynosiło ono 7 proc.
czwartek, 20 stycznia 2011
Nowe systemy zarządzania zrewolucjonizują podejście firm do prowadzenia projektów oraz wpłyną na charakter wykonywanych przez pracowników obowiązków - wynika z analizy przeprowadzonej przez firmę Gartner.
czwartek, 30 grudnia 2010
33 chilijskich górników zostało uznanych we wtorek przez brytyjski dziennik "The Times" za "ekipę roku". Ta grupa mężczyzn po 69 dniach spędzonych ponad 600 metrów pod ziemią została uwolniona w połowie października podczas bezprecedensowej akcji ratunkowej.
wtorek, 28 grudnia 2010
Prokuratura w Algeciras zamknęła sprawę dot. wypowiedzi nauczyciela, który na lekcji geografii mówiąc o klimacie górskim przywołał jedną z miejscowości, gdzie wpływa on na produkcję szynki. Uraziło to młodego muzułmanina; jego rodzina oskarżyła zaś nauczyciela o rasizm.
Poczta w Szwecji (Posten Norden) jako pierwszy duży pracodawca w Skandynawii od grudnia gwarantuje pracownikom zwrot części kosztów zabiegu zapłodnienia in vitro. Ten rodzaj opieki socjalnej ma podnieść atrakcyjność pracy w pocztowej spółce.
środa, 22 grudnia 2010
Mijający rok stał po znakiem bulwersujących historii, dramatycznych zawodowych zwrotów akcji i szans na całkowite wyrwanie się z rutyny pracy "od 8 do 16". Przypomnijmy sobie najciekawsze historie.
poniedziałek, 20 grudnia 2010
W W. Brytanii dobrze opłacani przedstawiciele klasy średniej, wykonujący wolne zawody, znacznie częściej sięgają po kieliszek niż gorzej lub źle opłacani młodzi ludzie o niskich dochodach. Przeczy to rozpowszechnionej tezie, że bieda i pijaństwo idą w parze.
poniedziałek, 13 grudnia 2010
Na ukraińskim rynku usług pojawiła się nowa oferta. Za 150 hrywien, czyli ok. 57 złotych, można tu wynająć... kompana do butelki - donosi na swych stronach internetowych poczytna kijowska gazeta "Siegodnia".
piątek, 10 grudnia 2010
Zdaniem władz kartonowe figury policjantek w minispódniczkach ustawione na poboczach dróg w kilku czeskich miastach sprawiają, że kierowcy zwalniają tempo jazdy. Niektórzy nawet zabierają je ze sobą.
poniedziałek, 06 grudnia 2010
W Kanadzie wiele się mówi o konieczności poprawy warunków życia mieszkańców rezerwatów. Szokiem były więc dane Canadian Taxpayers Federation o tym, że niektórzy wodzowie zarabiają więcej niż premier.