Praca nie musi być nudna ! Najdziwniejsze i najzabawniejsze historie z rynku pracy - wyszukuje redakcja GazetaPraca.pl
Kategorie: Wszystkie | Ogólne | W Polsce | Za granicami
RSS
poniedziałek, 14 marca 2011
Kanadyjscy naukowcy dokonali odkrycia na miarę amerykańskich naukowców ;). Na podstawie przeprowadzonych badań ogłosili, że odbieranie służbowych maili i telefonów w domu wpędza nas w poczucie winy. Na tego typu presję mniej odporne okazały się kobiety.
wtorek, 08 marca 2011
W życiu każdego legalnie pracującego Polaka pojawia się moment, w którym musi złożyć deklarację podatkową w urzędzie skarbowym. Choć w skali roku jest to jednorazowa przyjemność, cechuje ją coroczna cykliczność.
poniedziałek, 28 lutego 2011
Oto perfumy, które pachną pieniędzmi, i to dosłownie. Zostały zainspirowane przeprowadzonym w Japonii badaniem, które dowodzi, że pracownicy są bardziej wydajni, gdy czują zapach pieniędzy.
niedziela, 27 lutego 2011
Nie da się zaprzeczyć, że Facebook jest łatwym w użyciu i przydatnym narzędziem komunikacyjnym. Ważne jednak, żeby używać go w konstruktywny sposób, zamiast bezsensownie klikać w kolejne filmy, zdjęcia i wpisy.
środa, 23 lutego 2011
Zaginionego mężczyznę, poszukiwanego od pewnego czasu przez rodzinę, znaleziono w poniedziałek 765 metrów pod ziemią w należącej do Katowickiego Holdingu Węglowego kopalni "Wujek". 46-latek we wrześniu został zwolniony tam z pracy.
piątek, 18 lutego 2011
Fragmenty pracy doktorskiej niemieckiego ministra obrony Karla-Theodora zu Guttenberga to "bezczelny plagiat" - twierdzi profesor prawa z Bremy, Andreas Fischer-Lescano. O jego zarzutach wobec ministra poinformował w środę dziennik "Sueddeutsche Zeitung".
czwartek, 10 lutego 2011
Rządząca w Czechach centroprawicowa koalicja postanowiła, że obetnie emerytury dawnym urzędnikom partii komunistycznej oraz funkcjonariuszom komunistycznych służb bezpieczeństwa, a da podwyżki byłym dysydentom - pisze czeska prasa.
środa, 09 lutego 2011
Po raz pierwszy grupa polskich naukowców publicznie zadeklarowała udział w redagowaniu Wikipedii. Projekt wykładowców Politechniki Warszawskiej zakłada sprawdzanie i uzupełnianie haseł internetowej encyklopedii z zakresu technologii informacyjnej.
środa, 02 lutego 2011

Ilu drogowców potrzeba w Polsce do załatania dziury w jezdni? Czterech. A ilu Belgów?

Ulica Globusowa w Warszawie, a szczególnie jej lewy pas prowadzący w kierunku Bemowa, stały się sławne na całą Polskę. A to dlatego, że zostały uwiecznione na nagraniu TVN24, które pokazuje, jak czterech robotników walczy z przeciętnej wielkości dziurą w jezdni. Do pracy ruszyli uzbrojeni w worek asfaltu, dwie łopaty, siłę ludzkich rąk i ... dobre rady - w czasie, gdy połowa Panów pracowała, druga przyglądała im się uważnie nadzorując postępy. Na koniec fotograf zrobił im pamiątkowe zdjęcie do albumu ZDM.
Dla tych, którzy byli pod wrażeniem optymalizacji pracy polskich drogowców, mamy kolejną ciekawostkę. W Belgii nad podobną dziurą utknęło 15 robotników!

Od razu przypomina się ten obrazek:

15:15, gazeta.praca , Ogólne
Link Komentarze (1) »
środa, 26 stycznia 2011
Portal TheLadders.com - amerykański lider w dziedzinie rekrutacji wyższej kadry menedżerskiej zarabiającej powyżej 100 tys. USD, zdecydował się na użycie dość kontrowersyjnej reklamy telewizyjnej.
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 42