Praca nie musi być nudna ! Najdziwniejsze i najzabawniejsze historie z rynku pracy - wyszukuje redakcja GazetaPraca.pl
Kategorie: Wszystkie | Ogólne | W Polsce | Za granicami
RSS
piątek, 17 czerwca 2011
Otrzymaliśmy od jednego z naszych użytkowników informację, że pewien niewielki serwis z ogłoszeniami o pracę, dający użytkownikom możliwość dodania CV do wewnątrzserwisowej bazy, przez pomyłkę udostępnił całą jej zawartość w Internecie...
czwartek, 16 czerwca 2011
Wkurzający współpracownik, nieposłuszne sprzęty biurowe, problemy z koncentracją? Dajemy sobie z nimi radę, ale do czasu. Niestety, dla każdego przyjdzie kiedyś ten dzień:
piątek, 10 czerwca 2011
Pewnie twórcy “Farmville” nigdy nie zastanawiali się, czy dzięki ich grze wzrośnie liczba rolników. Właściciel sieci hoteli, firma Marriott International ma jednak nadzieję zainteresować swoją branżą młodych i kreatywnych dzięki podobnej aplikacji. Za pomocą “My Marriott Hotel” przeprowadza wstępną rekrutację...
poniedziałek, 06 czerwca 2011
Łazik marsjański Magma2, zbudowany na Politechnice Białostockiej, zwyciężył w prestiżowych, międzynarodowych zawodach University Rover Challenge (URC) w USA. Dwa inne polskie łaziki zajęły czwarte i szóste miejsce.
piątek, 03 czerwca 2011
Miejsce pracy ma inspirować, a nie nudzić. Dzięki sukcesom korporacyjnych gigantów jak Facebook czy Google kończą się czasy białych ścian, jarzeniówek i klaustrofobicznych boksów.
środa, 25 maja 2011
Polka sprzątająca w jednym z brytyjskich centrów handlowych została gwiazdą nowej kampanii reklamowej popularnych sklepów New Look - donosi „The Daily Mail”.
wtorek, 17 maja 2011

Każdemu w trakcie dnia ciężkiej pracy potrzebna jest chwila wytchnienia. Może przybierać ona najróżniejsze formy. I tak, w ramach relaksu, pracownicy coraz częściej stawiają na „sport”. Biurka stają się boiskami, na których rozgrywane są mecze papierową piłką; krzesła obrotowe imitują bolidy, łódki, kajaki, a nawet konie; szafki są wykorzystywane jako płotki na bieżni, której funkcję pełni w trakcie „zabawy” firmowy korytarz. Repertuar dyscyplin jest naprawdę szeroki i stale uzupełniany.

Co ciekawe, zdaniem psychologów takie zajęcia „śródlekcyjne” wcale nie muszą mieć negatywnego wpływu na jakość naszej pracy. - Wszystkie formy relaksacji są pożyteczne. Takie aktywności też sprzyjają zwiększeniu efektywności pracowników i umacnianiu ducha współpracy w zespole – mówi dr Hanna Hamer, psycholog z NWSP w Białymstoku. Dodaje jednak, że uprawianie w pracy tego typu „sportów” nie może kolidować z naszymi obowiązkami. - Wszystko musi odbywać się za przyzwoleniem pracodawcy.

Prezentowany filmik to krótki przegląd dyscyplin, które królują w biurach i ich korytarzach. Zdaniem redakcji GazetaPraca.pl najlepsza jest osada wioślarska - czwórka podwójna ze sternikiem.

A Wy jak relaksujecie się w pracy? (red.)

 

środa, 06 kwietnia 2011
Krzysztof Lijewski, który od lata razem z Karolem Bieleckim zasili zespół AG Kopenhaga, będzie - jak obliczyły media - najlepiej zarabiającym piłkarzem ręcznym w duńskiej lidze.
wtorek, 05 kwietnia 2011
Powstało już wiele biurowych gier "na wyzwania", choć nie wszystkie kończą się dla uczestników dobrze ;).
wtorek, 15 marca 2011
Księża z trzech portugalskich diecezji przekazali ofiarom kryzysu gospodarczego swoje miesięczne wynagrodzenia, których łączna kwota szacowana jest na ponad 200 tys. euro - podała agencja Lusa.
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 42