Praca nie musi być nudna ! Najdziwniejsze i najzabawniejsze historie z rynku pracy - wyszukuje redakcja GazetaPraca.pl
Kategorie: Wszystkie | Ogólne | W Polsce | Za granicami
RSS
czwartek, 17 listopada 2011
2,25 mld dolarów rocznie traci gospodarka amerykańska z powodu marnowania przez pracowników czasu pracy w mediach społecznościowych - wynika z ostatniej analizy National Research Institute Inc. Z kolei dla ⅓ studentów koledżów z USA dostęp do Facebooka jest ważniejszy aniżeli wartość wynagrodzenia. Są jednak firmy, gdzie dostęp do mediów społecznościowych jest nieograniczony i jeszcze za to płacą.
czwartek, 10 listopada 2011
Zrobić kawę, skopiować dokumenty i czytać gazety: studenci z Witten wypowiedzieli wojnę praktykom tego rodzaju. Jako pierwsi założyli portal oceniający prace dla stażystów
czwartek, 03 listopada 2011
Aby dostać pracę w Google „wystarczy” przebrnąć przez rekrutacyjny tor przeszkód, zdystansować milion konkurentów i być wybitnym szczęściarzem.
środa, 02 listopada 2011
Żołnierze obsługujący radary dostawali przez lata ją dawkę promieni Röntgena kilkudziesięciokrotnie wyższą niż dopuszczalna. Od lat domagali się odszkodowań, lecz dopiero teraz w Berlinie ich żądania znalazły posłuch.
czwartek, 27 października 2011
Górnictwo to jeden z najniebezpieczniejszych zawodów świata. Tylko w tym roku w kopalniach zginęło 19 osób, nie wspominając o tych, którzy zostali ranni. W minionej dekadzie byliśmy też świadkami wielkich tragedii w tej branży.
Q: Jaka jest najczęstsza choroba zawodowa wśród designerów? A: Alkoholizm. Q: Punkty do szybkiego awansu? A: Stawianie w piątek (ale tylko przełożonym); obrabianie "dupy" (ale tylko podwładnym). Sprawdź infografiki i oceń, czy bardzo mijają się z prawdą :)
piątek, 21 października 2011
Co-working@Spichlerz to wspólna inicjatywa dwóch gliwickich firm: XSolve (Internet Software House) i Chilid (agencja New Marketing). Akcja, którą wspólnie rozpoczęły ma umożliwiać młodym ludziom z obszaru całego Śląska rozwój własnych firm i projektów. Będą mieli okazję zrobić to w biurze zlokalizowanym w odnowionym budynku dziewiętnastowiecznego Spichlerza, codziennie stykając się z pracownikami firm-pomysłodawców.
czwartek, 20 października 2011
Gdyby na świecie byli tylko dobrzy menadżerowie, życie byłoby łatwiejsze. Wszak każdy pracownik wolałby być częścią zespołu, któremu przewodzi koleżeński i skuteczny szef. Niestety menadżer doskonały istnieje tylko w biurowych bajkach...
wtorek, 11 października 2011
W teorii, przychodzimy do pracy po to, żeby pracować. W praktyce, obowiązki zawodowe często urozmaicamy sobie niezobowiązującą rozmową. A to o sporcie, a to o polityce, ulubionych filmach, czy po prostu o życiu.
piątek, 07 października 2011
Czyżby tradycyjny dzień pracy, czyli 8 godzin za biurkiem, z wolna odchodził do lamusa?
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 42