Praca nie musi być nudna ! Najdziwniejsze i najzabawniejsze historie z rynku pracy - wyszukuje redakcja GazetaPraca.pl
Blog > Komentarze do wpisu

Co twój szef chce pod choinkę?

Nastał okres przygotowań podarunków biznesowych. Co ciekawe, jak wynika z ankiety przeprowadzonej wśród managerów, nie są oni zainteresowani tradycyjnymi, luksusowymi prezentami świątecznymi. Co w takim razie chcieliby pod choinkę?

Luksusowe prezenty sprawiają więcej kłopotów niż radości – twierdzą menedżerowie. Szczególnie kłopotliwe są prezenty o wartości powyżej 20 euro. Tylko niecałe 30 procent z nich przyjmuje je; połowa odsyła z powrotem, reszta udostępnia je na loterię organizowaną wśród pracowników. Tak więc cel, jaki obdarowujący chciał osiągnąć dzięki swojemu prezentowi, nie został osiągnięty.

W okresie przedświątecznym, kiedy firmy i klienci obdarowują się nawzajem, aż 86 procent z 531 operujących na rynku międzynarodowym niemieckich menedżerów podało w przeprowadzonej przez LAB&Company w całych Niemczech ankiecie, że woli podarunki, które mają charakter osobisty – najbardziej cieszą ich indywidualnie zaprojektowane kartki świąteczne czy darowizny na cele społeczne. Drogie wina i innego rodzaju alkohole zajmują czwartą pozycję (28 proc.) wśród preferowanych prezentów reklamowych od klientów. Lecz  pomimo to, że tylko jeden na pięciu menedżerów lubi kartki świąteczne, które nie mają indywidualnego charakteru, to co drugi z nich przyznaje, że sam takie wysyła innym.

Okazuje się też, że większość menedżerów nie lubi otrzymywać życzeń pocztą elektroniczną. Tylko 6 proc. ankietowanych przyznało, że to lubi. Poczta świąteczna ma za zadanie zacieśnianie relacji między partnerami biznesowymi – przynajmniej takie wnioski płyną z ankiety.

Menedżerowie cenią nade wszystko czas i uwagę, którą im pracownik poświęca, zaznacza Klaus Aden z LAB & Company. Jeden z ankietowanych menedżerów powiedział wprost, że bezosobowe kartki świąteczne świadczą dobitnie o stopniu okazywanego sobie uznania, który w tym przypadku jest serowy. (dapd/Barbara Coellen, Deutsche Welle - Redakcja Polska, mp)

Ciekawe, jakimi prezentami macie zamiar obdarować swojego szefa, albo na jakie prezenty sami liczycie...czwartek, 15 grudnia 2011, gazeta.praca

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: Purysta, *.gamma9.maxonline.com.sg
2011/12/18 14:56:59
cytat: "klienci obdarowują się na wzajem" kolejny, kolejny, kolejny niedouk, który jakoś zaprzedał duszę Michnikowi - skąd tak słabi ludzie się biorą i mają na tyle mało wyobraźni i pokory wobec innych, że jeszcze biorą się za pisanie.

Totalny wstyd - okupancie oślich ławek, jak masz problemy z językiem polskim, to chociaż sprawdź tekst trzy razy zanim go opublikujesz. Żenada...
-
2011/12/18 14:57:42
Jedyną rzeczą, jakiej oczekuję od szefa, to rzetelna ocena mojej pracy i takież wynagrodzenie. Dlatego też nie zamierzam dawać mu prezentów - jakiejkolwiek okazji - ani nie oczekuję prezentów od niego.
-
Gość: tyż pracownik, *.dynamic.gprs.plus.pl
2011/12/18 16:43:59
@Rita.1
On nie ma czasu oceniać Twojej pracy. Ochoty pewnie też nie ma. Ty robisz swoje, on płaci pensję. To jest najbardziej zdrowy układ. Skąd w Tobie jest oczekiwanie, że ma poświćić Ci więcej uwagi?
-
Gość: 1ATIR, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/12/18 18:16:35
@RITA1
U mnie wylecialabys od razu
Odmawiajaca prezentu unikasz tez
Budowania realcji z szefem - on chcialby wiedziec co myslisz i jakim jestes czlowiekiem
Dzielenia sie opiniami komentarzami
Tworzenia dobrych emocji w zespole
-
Gość: , 195.205.169.*
2011/12/19 07:32:51
Serowy stopień uznania, mega LOL
-
Gość: , *.dynamic.gprs.plus.pl
2011/12/28 11:52:21
ja złozył bym mojemu byłemu szefowi zycenia- zeby nie wykozystywał niepełnosprawnych pracowników mniej pazerstwa,wyzysku,i wcucie sie osoby niepełnosprawne. A nie wyzysk,wyzysk mozna tak wymieniac na kazdym kroku Pozdrawiam
-
Gość: zanibar, *.play-internet.pl
2011/12/30 08:47:30
Ja też nie chcę obdarowywania - chcę rzetelnej oceny mojej pracy i adekwatnej płacy. Całe to "budowanie relacji" to idea, która tak naprawdę nie ma nic wspólnego z tym czego chcę zarządzający, taka nowomoda - fajnie jest pokazać jak to staramy się zbudować ZESPÓŁ. Prawdziwe relacje uwidaczniają się przy dzieleniu kasy, dostępu do atrakcyjnych szkoleń itp .... Smutne ale prawdziwe.