Praca nie musi być nudna ! Najdziwniejsze i najzabawniejsze historie z rynku pracy - wyszukuje redakcja GazetaPraca.pl
Blog > Komentarze do wpisu

"Sporty", które da się uprawiać w pracy

Każdemu w trakcie dnia ciężkiej pracy potrzebna jest chwila wytchnienia. Może przybierać ona najróżniejsze formy. I tak, w ramach relaksu, pracownicy coraz częściej stawiają na „sport”. Biurka stają się boiskami, na których rozgrywane są mecze papierową piłką; krzesła obrotowe imitują bolidy, łódki, kajaki, a nawet konie; szafki są wykorzystywane jako płotki na bieżni, której funkcję pełni w trakcie „zabawy” firmowy korytarz. Repertuar dyscyplin jest naprawdę szeroki i stale uzupełniany.

Co ciekawe, zdaniem psychologów takie zajęcia „śródlekcyjne” wcale nie muszą mieć negatywnego wpływu na jakość naszej pracy. - Wszystkie formy relaksacji są pożyteczne. Takie aktywności też sprzyjają zwiększeniu efektywności pracowników i umacnianiu ducha współpracy w zespole – mówi dr Hanna Hamer, psycholog z NWSP w Białymstoku. Dodaje jednak, że uprawianie w pracy tego typu „sportów” nie może kolidować z naszymi obowiązkami. - Wszystko musi odbywać się za przyzwoleniem pracodawcy.

Prezentowany filmik to krótki przegląd dyscyplin, które królują w biurach i ich korytarzach. Zdaniem redakcji GazetaPraca.pl najlepsza jest osada wioślarska - czwórka podwójna ze sternikiem.

A Wy jak relaksujecie się w pracy? (red.)

 

wtorek, 17 maja 2011, gazeta.praca

Polecane wpisy